tel666 826 600 fb
punkty spustowe

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH

     Terapia ta polega na precyzyjnym lokalizowaniu mięśniowo - powięziowych punktów spustowych (punktów wrażliwych, bolesnych) i ich usuwaniu. Charakterystyczne dla punktów spustowych jest pojawienie się bólu przeniesionego. Punkt uciska się, a dany mięsień poprzez bierne zbliżenie przyczepów skraca - tworzy to warunki do oczyszczenia leczonego mięśnia z substancji zapalnych przez lokalne pobudzenie matabolizmu.

 

suche igowanie

SUCHE IGŁOWANIE

     Suche igłowanie to precyzyjna forma terapii polegająca na nakłuwaniu tzw. punktów spustowych w mięśniach. Bolesne punkty powstają w skutek np. powtarzalnych ruchów (praca, sport), nawyków posturalnych, czy unieruchomienia (np. gipsowanie). Nakłucie może pomóc usunąć nagromadzone w takim miejscu produkty przemiany materii i dać szansę stworzenia nowych połączeń nerwowcyh (tzw. płytek motorycznych).

 

masa tkanek

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

     Jest to masaż charakteryzujący się głebokim oddziaływaniem, wykonuje się go powoli, co pozwala na wyczucie zmian w strukturze tkanki powięziowo - mięśniowej. Istnieje kilka technik takiego masażu (np. rozdzielanie bruzd między mięśniowych, masaż poprzeczny i inne). Ważny jest także kierunek, w jakim terapeuta masuje (może stymulować mięśnie do wydłużania lub skurczu).

 

kinetic control

KINETIC CONTROL

     Kinetic Control to nowoczesna forma oceny ruchu oraz terapii niepożądanych/niekontrolowanych wzorców ruchowych. Terapia tą metodą angażuje pacjenta do współpracy i wspomagana technikami manualnymi daje trwałe efekty. Bardzo pomocna także w profilaktyce dolegliwości bólowych.trening naturalny

RUCH NATURALNY I INNE FORMY PRACY Z CIAŁEM

     Ruch – szeroko rozumiany - to kolejna „dobra terapia”, a moim zdaniem być może ta najlepsza. Inspiruję się różnymi systemami ćwiczeń tj. metoda Flendenkraisa, ruch naturalny, joga, pilates. W indywidualnej pracy staram się zawsze dostosować ćwiczenia do danej osoby. To, co łączy wszystkie powyższe formy ruchu, to wspólny efekt – lepsze „czucie” i rozumienie własnego ciała a więc ruch świadomy.

 

taping

TAPING

     Sam w sobie taping nie jest terapią, ale może być użyteczną formą wsparcia w trakcie terapii, lub jako doraźna pomoc. W pracy używam taśm sprawdzonych producentów, zarówno elastycznych jak i sztywnych.

 

 

ZDROWY RUCH W CIĄŻY I PO PORODZIE

     Zajęcia grupowe i indywidualne

 

TERAPIA WISCERALNA

    

WSZYSTKIE METODY DOBIERANE SĄ INDYWIDUALNIE DO POTRZEB, TAK ABY OSIĄGNĄĆ JAK NAJLEPSZE REZULTATY

"Ruch to życie. Bez ruchu, życie jest niewyobrażalne."

Moshe Feldenkrais

dobra terapia

KATARZYNA SELWA
GABINET REHABILITACJI

telefon

666 826 600

 adres

Gałczyńskiego 1
Rzeszów

e-mail

kontakt@dobraterapiarzeszow.pl

dobraterapia.rzeszow@gmail.com

 

fb wmap

dobra terapia: masaż, trening, taping, igłowanie